Navigace

Poslední články

Nahodna fotografie

Balíme
Balíme
Ahooooj Vltavo '10

Anketa

Bavilo vás vlákno - Hledám, hledáš, hledáme?

Ano, a chtěl bych znovu.
Ano, a chtěl bych znovu.
38% [13 Hlasy]

Ano, ale tentokrát nezapojil jsem se.
Ano, ale tentokrát nezapojil jsem se.
24% [8 Hlasy]

Ano, ale nehledal bych, ani kdybych to měl blíž.
Ano, ale nehledal bych, ani kdybych to měl blíž.
15% [5 Hlasy]

Nezajímalo mě to.
Nezajímalo mě to.
9% [3 Hlasy]

Nevím o čem je řeč.
Nevím o čem je řeč.
15% [5 Hlasy]

Hlasy: 34
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 30.09.2016

Archív anket

Ads

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 4

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 384
· Nejnovější člen: Janca96

Keskoměrka

Keškoměrka CZ: čekající | v řešení

Vyhledávání

Kalendar

<< Listopad 2017 >>
Po Ut St CT Pa So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Narozeniny

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

metlak
22-11-2017 07:48
kačerovi všechno nejlepší k narozeninám :-)

Atlet1
20-11-2017 18:05
Rosťovi vše nej k narozeninám

Atlet1
19-11-2017 09:14
Tomášovi vše nej

saumen
30-09-2017 08:18
Pavlovi jen vše NEJ k narozeninám.

zvedavkanocni
12-09-2017 20:33
Bobulákovi gratulace ke šťastné sedmičce. Nechystáš event?

Atlet1
07-09-2017 17:19
Na Hvězdárnu vše nej k geonarozkám

Atlet1
04-09-2017 21:05
Michalovi vše nej k geonarozkám

zvedavkanocni
03-09-2017 19:40
Bacardirovi krásné narozeniny - hlavně zdraví, to ostatní už není tak podstatné. .-)

Atlet1
26-08-2017 08:22
Angrodovi vše nej k geonarozkám

saumen
24-08-2017 06:59
Petrovi jen vše NEJ k narozeninám.

Shoutbox - Archiv

Číst diskuzi

Vytisknout diskuzi
Trasy pro inlajny
zvedavkanocni
Protože bych se chtěla vrátit k inlajnům, ráda bych se dozvěděla, kde je na jihu jaké místo v hodné pro REKREAČNÍ ježdění.

Vím o:
oválu ve Strakonicích
stezce v Týně nad Vltavou
stezce mezi ČB a Hlubokou

Zajímaly by mě tipy na místa, kde se dá blízko zaparkovat a "při cestě okolo" se třeba na kratší trase trochu protáhnout. Žádné velké kopce, radši pohodové téměř rovinky - přece jen už jsem kategorie veteránů.

kvety
Ahoj Zvědavko,

na Jihu to moc, bohužel, pro inline slavné není, ale hezké, které dopuručím jsou dvě.

První je třeba navštívit brzy ráno, nebo pozdě večer, jinak je to spíše překážková dráha. Je to trasa z Frymburka přes Lipenskou hráz do Přední Výtoně (mapka = https://mapy.cz/t...t=&rt=). Je tu sice krásný asfalt, ale trasa je vlnitá, samá zatáčka a mnoho krátkých kopečků. Tam 15 km, a zpět 15 km. Sem jezdím málokdy, spíše když chci změnu. A proto mám radši...

Druhou trasu a to z Nové Pece do Stožce (mapka = https://mapy.cz/t...t=&rt=). Trasa je dlouhá 16 kilometrů tam, dalších 16 samozřejmě zpět, je to klasická široká dvouproudá silnice, proto zde nevadí ani více lidí v letním období. Auta sem mohou jen na povolení, tak zde není provoz. Ve Stožci (teda v polovině trasy) je hospůdka, kde se můžeš posilnit. Tuto trasu, i když je z Krumlova dál, navštěvuju s oblibou.

Krumlovskou krátkou trasu se špatným asfaltem radši ani nezmiňuji.

zvedavkanocni
Květy, díky. Na Frymburk jsem zapomněla, protože je to pro mě hodně daleko a vyskytnu se tam tak jednou za tři roky.
Ráda bych v zimě na jezero na led, ale už jsme s kolegou měli smůlu, když nám Lipno servis tvrdil, jak je super počasí, v sobotu jsme přijeli skoro sto km s nabroušenými bruslemi natěšení jak malé děti... a obleva, pršelo - na ledě pár cm vody a šli jsme se jen pod deštníkem projít. To už je nějaký rok. Dráhu na inlajny a pro kola jsem viděla před nějakým rokem v létě, když jsme na druhou stranu vozili dceru na tábor - vypadalo to jak Václavák. Možná jak píšeš ráno nebo večer, ale to zase vzhledem ke vzdálenosti moc nevychází.

Druhá varianta vypadá zajímavě, třeba někdy vyzkouším, díky - i když to mám do Pece 96 km. Je dobré o cestě vědět a inlajny případně přihodit do auta ke geovýbavě.
Přednost bych dala něčemu kolem Tábora nebo Veselí nad Lužnicí, kde se vyskytuji poměrně často - to jsem zapomněla napsat.
No a dál v Plzeňském kraji, ale to se budu muset zeptat na jejich webu.
Upravil/a zvedavkanocni dne 03-09-2017 19:59

Petman02
U Strakonic je slušná trasa pro inline z Hajské, dlouhá asi 3km.
Dále je okruh ve Vimperku, kemp Vodník.
Sice je to již Plzeňský kraj, ale ze Sušice je možnost kolem vody do Dlouhé Vsi - http://trasy.nabr...pri-Otave)
V Plzni je několik inline parků, např. Škoda park (Doudlevce), Škodaland u Borské přehrady a další.
Zmíněná trasa z Nové Pece do Stožce je fajn, ale nepříjemné jsou na ni vlakové přejezdy, jeden ve směru od Stožce je ve sjezdu z kopečka, velmi nepříjemné pro začátečníky.
Upravil/a Petman02 dne 04-09-2017 11:15

boza_paja
Nejsem příznivec kolečkových bruslí, ale stále častěji potkávám jejich příznivce v lese mezi Ševětínem, Kolným, Velechvínem a na východ od rybníka Dvořiště. (pro kešery je to tam kde je ta velká houba).Je zde několik upravených asfaltových cest a každý rok nějaká přibyde. Má to jen jeden háček žádná z těch cest nezačíná na kraji lesa, to asi proto, aby sem nejezdila auta. Tak je celkem normální, že od chat na Dvořišti kráčí někdo v teniskách a v ruce má brusle, aby přešel písčitý začátek.

Petman02
Je fakt, že často potkávám lidi na bruslích i na "normálních" silnicích :-(
Jinak u nás se jezdí na nedalekém letišti. Ale je to již několik let soukromý pozemek a tak je tam vstup zakázán. Bruslaře většinou tolerují, ale pokud by tam někdo jezdil po ploše autem, volají policii. Jako modeláři si plochu na akce pronajímáme.
Fajn stezka i na inline bývala od vodní nádrže Láz po vodní nádrž Pilská na Brdech. Ale při stavbě šetřili a už je místy popraskaný a zvlněný asfalt.

versla
V Táboře na sídlišti mají klasický ovál pro in-line bruslení.

zvedavkanocni
Díky za všechny tipy - v Plzni o parku vím, místní tam občas pořádají inlajnový event.
Verslo, myslíš Náchodské sídliště? Tam vím o umělém kluzišti pro klasické brusle, kdysi jsme se tam byli podívat - o inlajnové dráze netuším, kde by byla. Můžeš přidat ulici nebo přibližné souř
adnice?

Obecně dávám přednost cestám v přírodě před bruslením v centru Plzně. U nás např. u Smrkovic nebo směrem z města po pravém břehu kolem Otavy.

V Blatné by letiště mohlo být zajímavé i na případný event - byl by kontakt na majitele, abych nemusela zbytečně hledat?

Petman02
Kontakt samozřejmě mám, protože si od obce pronajímáme plochu letiště na naše mezinárodní závody a další modelářské akce. Ale rovnou říkám, že se soukromou osobou (jednotlivcem) nebudou vůbec jednat, pouze s organizací nebo reg. spolkem. Cena za pronájem také není zrovna malá, i když se jedná o nekomerční akci. Za komerční akci to jde až do desítek tisíc. Letištní plocha je postupně zabezpečována a v nejbližší době bude přístup uzavřen vraty.
Event bych tam stejně nedoporučoval, kvalita plochy je již nekvalitní a každým rokem je horší a horší.

edit:
A než jezdit po "holém" letišti nahoru dolu, to se raději projedu na zmíněné stezce kolem Lipna nebo Nové Pece, či jinde, kde se jede přírodou.
Upravil/a Petman02 dne 08-09-2017 07:04

mpik
Zrovna ta cesta mezi Budějovicemi a Hlubokou, přes Bavorovice je už dost frekventovaná a kolaři s bruslaři se už někdy dost nebezpečně pletou pod nohy a kola. Osobně radši na kole jezdím po druhém břehu, kde je to místy pískem nebo horší cestou a bruslaři tam nejezdí, cyklistů mnohem méně než po druhém břehu. I když při hledání jednoho nejmenovaného wheriga jsem jezdil po obou stranách.

versla
Je to blízko téhle keše :-)
https://www.geocaching.com/geocache/GC4VV90_cesta-na-mars

Myslím, že tohle sídliště se jmenuje Nad Lužnicí...

Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.03 sekund
26,934,863 návštěv